V Polsku označili za viníka aféry s masem Babiš. Jeho Agrofert ho tam nakupoval a nakupuje?

VARŠAVA – PRAHA | Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski obviňuje v kauze s polským masem další osoby. Polský ministr v rozhovoru pro list Gazeta Polska uvedl, že v České republice existují snahy o vytlačení polských potravin z trhu. Přitom uvedl, že za vším stojí zájmy společnosti holdingu Agrofert, která patří Babišovi. Dokonce bylo již Státní veterinární správou (SVS) prokázáno, že první nakažené maso se mělo do Česka dostat pomocí Babišova holdingu.

Polský ministr ze všeho obvinil Babiše

Jak dále informuje Sputnik, tak si polský ministr myslí, že Češi polské potraviny kupují rádi. Podle jeho názoru za to může prý dobrý poměr ceny a kvality. „Avšak tato země se dávno snaží zvětšit vlastní zemědělskou výrobu. Možná právě proto se nás snaží vytlačit z trhu,“ okomentoval věc Ardanowski. „Nakonec majitelem jednoho z největších zpracovatelských koncernů v Česku je předseda vlády této země,“ pokračuje ministr.

Společnost Animalco, která patří do skupiny Agrofert, dopravila do České republiky první špatnou várku polského hovězího masa. Tuto skutečnost potvrdil také mluvčí dané společnosti Karel Hanzelka.

Portál tn.nova.cz ve středu večer informoval o tom, že Státní veterinární správa (SVS) opět objevila salmonelu v dalším drůbežím masu, které pocházelo z Polska. Tentokrát se jednalo celkem o čtyři tuny nakaženého masa, které bylo objeveno ve skladu Gastroplus v Lounech.

„V některých vzorcích se nacházelo hned více sérotypů salmonel najednou,“ cituje portál slova mluvčího SVS Petra Vorlíčka. „Celé množství bezmála čtyř tun masa bude neškodně zlikvidováno,“ dodal.