Americký blbeček? Dmitrij Anatoljevič Medveděv americkému diplomatovi poradil, aby se dovzdělal v mezinárodním právu

LUCEMBURK | Ruský premiér Dmitrij Anatoljevič Medveděv americkému diplomatovi poradil, aby si prostudoval učebnice mezinárodního práva. Politik to v Lucembursku uvedl na tiskové konferenci po rusko-lucemburských jednáních. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dmitrij Anatoljevič Medveděv

Velvyslanectví Spojených států (SS) v Lucemburku, kam ruský premiér dorazil na státní návštěvu, vyzvalo orgány této země, aby zaujaly jasnou pozici ohledně krymské otázky. Podle názoru americké diplomatické mise má dnes Lucembursko ideální dobu a místo, aby vyzvalo Rusko ke změně politiky a návratu Krymu.

„Takový člověk by si měl vzít nejjednodušší učebnici mezinárodního veřejného práva a začít studovat jeho základy, včetně pojmu státní suverenity,“ okomentoval tuto situaci Medveděv, Dmitrij Anatoljevič na tiskové konferenci po rusko-lucemburských jednáních.

Předseda vlády připomněl, že státní suverenita je svrchovanost státní moci uvnitř státu a nezávislost státní moci na vnější podněty. Ruský premiér také vyjádřil naději a zároveň pochybnosti, že se americkému diplomatovi v hlavě všechno srovná.

Premiér Lucemburska Xavier Bettel ze své strany oznámil, že Rusko a Evropská unie musí najít cestu ze současné krize, ze které nic nezíská ani jedna ze stran. „Musíme více komunikovat, více spolu mluvit. Zůstanu zastáncem politického dialogu s Ruskem,“ dodal.

Lucemburský předseda vlády také poznamenal, že bezpečnost na evropském kontinentu nelze zajistit bez Ruska. „Odzbrojení je jediný způsob, jak udržet mír,“ zdůraznil. Navíc Bettel vyzval Moskvu a Washington, aby se vrátily k dialogu, aby se vyhnuly závodu ve zbrojení po odstoupení ze smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

Reklama: