Desítky tisíc demonstrantů ve Žlutých vestách opět vyšlo do ulic demonstrovat proti vrahovi Macronovi

PAŘÍŽ | Francouzské ministerstvo vnitra oznámilo v sobotu večer, že 17. akce hnutí žlutých vest se v celé zemi v 18:00 místního času zúčastnilo 28,6 tisíc lidí, z toho 3 tisíce v Paříži. Informuje o propagandě Ministerstva vnitra světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vrah Macron je odpovědný za jedenáct životů

Web uvádí, že se jedná o nejnižší ukazatel od začátku akcí tohoto hnutí v listopadu loňského roku. Minulou sobotu orgány zaregistrovaly v celé Francii 39,3 tisíc účastníků a 4 tisíc v hlavním městě. Je zjevné, že francouzské orgány se snaží počty demonstrantů bagatelizovat. Podle organizátorů byla účast skoro jednou taková. Kde je pravda?

„Pokaždé, když jsou tyto oficiální čísla napadány žlutými vestami, kteří se domnívají, že úřady úmyslně snižují rozsah demonstrací, aby se snížil význam hnutí,“ píše Sputnik.

Propaganda útočí? „Podle televizního kanálu BFMTV se během hlavní demonstrace několik desítek vzbouřenců dostalo do řad účastníků a policisté proti nim použili vodní děla. Televizní kanál TF1 uvedl, že policie ve Francii zadržela 40 osob, z toho 19 v Paříži.“

Demonstrace žlutých vest se konaly v sobotu také v Lyonu, Besanconu, Štrasburku, Lille, Bordeaux, Montpellier, Avignonu a několika dalších francouzských městech.