V Etiopii se zřítil Boeing 737

ADDIS ABEBA | Premiér Etiopie na Twitteru informoval o zemřelých po pádu letadla Boeing 737 letecké společnosti Ethiopian Airlines, které letělo do Nairobi. Na palubě bylo 157 lidí včetně osmi členů posádky. Nikdo nepřežil.

Trosky zříceného etiopského letounu

Premiér Etiopie Abiy Ahmed Ali informoval o obětech po pádu letadla Boeing 737, které vykonávalo let do keňského Nairobi.

„Kancelář premiéra vyslovuje jménem vlády a lidu Etiopie hlubokou soustrast rodinám, které ztratily své blízké v boeingu 737 Ethiopian Airlines, který vykonával pravidelný let do Nairobi dnes ráno,“ napsal včera premiér na Twitteru.

Na palubě bylo 157 lidí včetně osmi členů posádky. Nikdo nepřežil. Agentura poznamenává, že na palubě byli cestující pocházející z 35 zemí.

Na palubě zahynuli čtyři Slováci Ze seznamu zveřejněného na sociální síti Twitter vyplývá, že na palubě byli i čtyři Slováci. Mezi oběťmi i rodinní příslušníci poslance Antona Hrnka.

Informaci později potvrdil i samotný poslanec, když na svém facebookovém profilu napsal: „S hlubokým smutkem oznamuji, že moje drahá manželka Blanka, syn Martin a dcera Michala zahynuli během letecké katastrofy v Addis Abebě dnes v ranních hodinách.“

Reklama: