Péter Szijjártó vyzval Evropskou komisi, aby přestala s tajným prosazováním migrace

BUDAPEŠŤ | Maďarská vláda vyzývá Evropskou komisi, aby přestala s přípravou tajných plánů na to, aby se globální rámec OSN pro bezpečnou, řízenou a legální migraci stal povinným, informuje TASR na svém zpravodajském webu Teraz.sk.

Péter Szijjártó | Foto: Sputnik (© AFP 2018 / Attila Kisbenedek)

V relaci veřejnoprávní televize M1 o tom hovořil v neděli maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Podle něj existuje dokument, který nasvědčuje, že EK v tajnosti pracuje na tom, aby migrační pakt OSN byl povinným pro všechny členské země Evropské unie – i přesto, že ho devět členů Unie odmítlo.

V uvedeném 53-bodovém dokumentu, ze kterého ve svém zpravodajství citovala televize M1, se popisuje, proč av souladu s jakými mezinárodními dohodami může být pakt OSN pro členské země EU povinný, informuje z Budapešti zpravodaj TASR Ladislav Vallach.

Szijjártó také Evropskou komisi vyzval, aby zveřejnila všechny dokumenty, které se těchto tajných plánů týkají. Maďarsko navrhne tuto žádost projednat i na schůzce Rady pro zahraniční věci (FAC) 18. března, dodal šéf diplomacie.