Sputnik: Alžírská vláda podala demisi. Prezident odmítl účast v nadcházejících volbách

ALŽÍR | Alžírskem nedávno otřásly protesty proti současnému dvaaosmdesátiletému prezidentovi, který hodlal pokračovat v dalším funkčním období, přestože vykonává daný post již asi dvě desetiletí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek alžírské vlajky

Alžírský prezident Abdelazíz Buteflika informoval o odložení prezidentských voleb a dodal, že nemá v úmyslu kandidovat v dalším funkčním období.

Alžírská vláda na pozadí masových protestů podala demisi. Informovala o tom oficiální zpravodajská agentura země s odvoláním na prezidentskou kancelář.

Oficiální alžírská tisková agentura APS uvádí, že bývalý alžírský ministr vnitra Noureddine Bedoui stane v čele tamní vlády po odstoupení premiéra Ahmada Ujahjáy.

Uvádí se také, že Alžírsko představí funkci místopředsedy vlády. Tento post by měl obsadit bývalý ministr zahraničí Ramtane Lamamra. Daná funkce má slučovat post místopředsedy vlády a ministra zahraničí.

V Alžírsku od 22. února pokračují masové protesty proti účasti Abdelazíza Buteflika v prezidentských volbách. Lidé nesouhlasící s jeho kandidaturou tvrdili, že prezident nebude kvůli svému zdravotnímu stavu schopen efektivně řídit stát a požadovali odložení voleb.