Novinářská žumpa Lidových novin

Novinářská žumpa zase perlí! Přestože má SPD na základě posledního průzkumu volební preference 9,5% (v neděli zveřejnila ČT), tak Babišovy Lidové noviny dnes schválně napsaly článek se zákeřným názvem „Okamurův propad“.

Tomio Okamura | repro: FB TO

Chápu, že je před volbami a proto mají novináři potřebu lhát a manipulovat veřejnost ještě více než jindy, ale mně to vůbec nepřipadá ani správné, ani korektní. Co ti o práci nejen Babišových novinářů myslíte Vy? Napište mi do komentářů.

A dovolte mi, abych Vám z celého srdce poděkoval za vaši setrvalou podporu, a slibuji, že budeme nadále ze všech sil prosazovat náš politický program. A jelikož průzkum byl agenturou Kantar proveden na základě zadání ČT, tak rozhodně nemůžeme předpokládat, že by nám průzkum jakkoliv nadržoval 🙂 Takže v rámci uváděné statistické chyby mohou být naše skutečné preference ještě vyšší. O to více si vážím podpory Vás občanů.

Podobně jako novináři se chová agentura CVVM, která je typickou ukázkou toho, jak jsou některé průzkumy stranických preferencí zmanipulované. Tato agentura, která permanentně ve spolupráci s vybranými médii obelhává lidi, dávala Okamurovu hnutí v průzkumu týden před volbami v říjnu 2013 1,5 procenta, zatímco skutečný volební výsledek hnutí byl 6,88 procenta! A dnes zase CVVM tvrdí, že SPD má preference 4,5 procenta. To je samozřejmě nesmysl, proto se podívejme na zoubek tomu, proč agentura CVVM nesnáší SPD. Vedoucí CVVM je totiž Paulína Tabery, která je manželkou Erika Taberyho. Ten je v současnosti šéfredaktorem Bakalova a dříve Schwarzenbergova Respektu. Navíc je známé, že Bakalova média na nás dlouhodobě útočí a současně fandí TOP 09. Není divu, když SPD jasně upozorňuje na Bakalovu lumpárnu s OKD i na další věci. Přímá vazba je i na sluníčkářskou ČSSD. Předseda Hamáček je ze Sobotkovy líhně, který je zase velkým kámošem Radka Pokorného, který pomohl Bakalovi s „vytěžením“ OKD.

Takže jen toto něco vypovídá o důvěryhodnosti CVVM… Seknou se klidně více než o pět procent. Buď jsou uplacení, schválně lžou nebo jsou prostě neprofesionální. Tak jako tak je to špatně. A ruka ruku myje. Tyto vazby je dobré si uvědomit, když sledujeme, jaké „nezávislé“ průzkumy vznikají v CVVM… Sice se zaštiťují pravdou a láskou, ale jejich výsledkem je jen lež a nenávist….

A co se týče aktuální práce SPD, jen od počátku letošního roku jsme za SPD předložili řadu dalších potřebných zákonů. Pracujeme neustále naplno. Navrhli jsme zákon proti lichvářským praktikám (zastropování roční procentní sazby nákladů – RPSN u půjček) a zásadní pomoc lidem v dluhových pastech, aby mohl dlužník platit přednostně jistinu dluhu, a nikoliv nejprve náklady a úroky, jako je tomu v současnosti. Náš návrh také vylučuje placení úroků z úroků z prodlení a z úroků, neboť považujeme úroky z úroků za vyloženě nemorální. Také tento návrh je součástí námi navrhovaného komplexního řešení problematiky dluhových pastí, exekucí a lichvy.

Předložili jsme letos také novelu autorského zákona, kde navrhujeme zbavit povinnosti platit autorské poplatky (OSA atp.) provozovny jako jsou restaurace, kadeřnictví, hotely, zdravotní zařízení a další provozovny. SPD je také spolupředkladatelem návrhu na změnu stavebního zákona a máme jediný cíl – zjednodušit a urychlit režim územního souhlasu a urychlit alespoň některé stavební záměry. Vytrvale také bojujeme za živnostníky a místo EET prosazujeme zavedení paušální daně po vzoru Německa, ubude byrokracie a zjednoduší se podnikání – tento náš návrh již Babišova vláda chce převzít a to by bylo dobře.

SPD je také spolupředkladatelem návrhu zákona na zásadní zpřísnění trestů za týrání zvířat a proti množírnám. SPD také podporuje ve Sněmovně návrh zákona na zrušení daně z nabytí nemovitostí, který zpřesňuje zrušení vybírání daně z nabytí nemovitostí tak, aby se jasně vztahovalo i na bytové jednotky v rodinných domech. Já bych připomněl, že nemovitosti lidé kupují za zdaněné peníze. A následně platí dál daň z nemovitosti. V tomto směru by bylo správným krokem rovnou zrušení této daně.

Již z loňského roku Sněmovna projednává náš návrh zákona o referendu, o přímé volbě a odvolatelnosti politiků, o přímé hmotné odpovědnosti politiků (a všech kdo hospodaří s veřejnými penězi), o zákazu propagace islámské ideologie, o zákazu islámského zahalování a další. A připravujeme zákon o minimálním zákonné výši starobních a invalidních důchodů tak, aby bylo zákonem povolené minimum ve výši hrubé minimální mzdy a nikdo nemohl mít méně.

Zatím se nám nedaří kvůli odporu vlády prosadit ukončení vyplácení sociálních dávek nepřizpůsobivým, ukončení zahraničních misí české armády (a ušetřené miliardy chceme dát na důchody a na podporu pracujících rodin s dětmi), ukončení inkluze ve školství a chceme také ukončit jakékoli financování politických neziskovek z veřejných peněz – jen tady stát úplně zbytečně vyhazuje více než 10 miliard korun ročně. Držte nám palce!

A přijďte nás prosím podpořit ke klíčovým volbám do Evropského parlamentu 24. a 25.května letošního roku. Evropský parlament je totiž jediné místo, kde můžeme prosadit změnu v Evropě a bojovat za svobodu a suverenitu České republiky – a proto je zcela nutné v těchto volbách uspět. Spolu s našimi kolegy s evropské vlastenecké frakce Matteem Salvinim, Marine Le Pen, Geertem Wildersem, rakouskými Svobodnými a dalšími. Nekandidujeme proto, aby naši poslanci v Evropském parlamentu kolaborovali s elitami Evropské unie. Kandidujeme v těchto volbách, abychom zastavili diktát neomarxistických globalistů ovládajících současnou Evropskou unii. A nejsme sami – ve spolupráci s vlasteneckými politickými stranami naší frakce jsme připraveni budovat novou formu spolupráce národních států Evropy. Spolupráci, která bude respektovat a chránit naší suverenitu, svobodu, kulturu a tradiční společenské hodnoty.