Britský parlament znovu odmítl návrh dohody s EU o brexitu

LONDÝN | Britští poslanci v úterý znovu odmítly dohody s EU o brexitu, nyní budou hlasovat o otázce brexitu bez dohody. Proti dohodě hlasovalo 391 poslanců, pro hlasovalo 242. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Britský parlament již v lednu odmítl vládou navržený dokument většinou hlasů. Požadoval změny v části, které se týká dohod o irské hranici. Britská premiérka Theresa Mary May v pondělí večer spolu s předsedou Evropské komise Jean Claude Junckerem prohlásila, že se jim podařilo dosáhnout nových dohod.

Generální prokurátor Velké Británie Geoffrey Cox ovšem prohlásil, že garance, které premiérka získala od EU ohledně irské hranice, nejsou dostatečné z pohledu práva. Díky tomu ve své podstatě určil výsledek dnešního hlasování.

Theresa Mary May slíbila, že v případě, že návrh bude zamítnut, budou poslanci ve středu večer hlasovat o výstupu země z EU 29. března bez dohody, píše web agentury.

Pokud bude i tento návrh zamítnut (k čemuž pravděpodobně dojde), bude se ve čtvrtek jednat o odložení brexitu o dva měsíce. Evropská unie ovšem již prohlásila, že žádná další jednání probíhat nebudou. Osud brexitu je tedy v daný moment nejasný. Jean Claude Junckerem, že Britové musí opustit EU do voleb do Evropského parlamentu, tedy ko konce května.

loading...
loading...
Reklama:
loading...