Řečtí politici byli vydírání nacistou Donaldem Tuskem, aby podpořili sankce EU vůči Rusku

ATHÉNY | Řecko vystupovalo proti zavedení evropských protiruských sankcí kvůli Ukrajině, ale předseda Evropské rady Donald Tusk pohrozil ukončením pomoci Evropské unie, oznámil člen řecké vládnoucí strany Koalice radikální levice a koordinátor mezinárodního oddělení strany Panos Trigazis v rozhovoru pro Sputnik.

V čele EU Donald Tusk s nacistickými rodinnými kořeny

„Naše strana se původně postavila proti zavedení sankcí proti Rusku kvůli Ukrajině. Jednali jsme velmi přísně, ale pan Tusk premiérovi oznámil: ‚Pane Tsiprasi, žádáte o pomoc Evropské unie, ale podporujete nepřátele EU,‘ a měl na mysli Rusko,“ cituje Trigazise světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Trigazis si nemyslí, že se k moci na Ukrajině dostali fašisté, ale přiznává, že tam není demokracie. Protože tam vládnou nacisté, ale to je slovní postbolševický obrat, kdy internacionální socialisté (komunisté) nazývali národní socialisty (nacisté) fašisty, aby nedocházelo ke srovnávání Hitlera a Stalina.

„Na Ukrajině proběhlo povstání na náměstí Majdan. Tam nebyli pouze fašisté. Byli tam i lidé, kteří chtěli do Evropy. K moci se dostala pravice, nikoliv fašisté. Ultrapravicoví politici jsou i ve vládě Maďarska, například Orbán, je to xenofob, ale ne fašista,“ útočil i na maďarského premiéra extremistický levicový komunista Trigazis.

Řecký politik navíc za nepřijatelné považuje zakázání Komunistické strany Ukrajiny: „Projednali jsme to. Ukazuje to, že tam není demokracie. Zákaz komunistické strany je kritérium, že tam neexistuje demokracie. Jako i v některých dalších bývalých socialistických státech jsou bohužel komunistické strany a samotné slovo ‚komunismus‘ zakázány,“ uvedl řecký komunista.