Deset mrtvých. V brazilské škole došlo ke střelbě

SAO PAULO | Pět žáků a ředitel zahynuli následkem palby ve škole Raul Brasil v brazilském Sao Paulu v okrajové čtvrti Suzano. Informovala o tom televizní stanice Globo TV. Počet obětí se následně zvýšil: Na deset mrtvých včetně dvou útočníků stoupl počet obětí střelby, ke které došlo ve středu v budově základní školy. Informovala o tom BBC.

Ilustrační snímek

Hasiči potvrdili v komentáři pro noviny Folha de S.Paulo, že ke střelbě skutečně došlo. Uvedli, že minimálně osm dětí utrpělo zranění nebo jim podlehlo. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle televizní stanice útočili na školu dva dorostenci. Zahájili palbu v budově školy a pak spáchali sebevraždu.

Očití svědci tvrdí, že útočníky byli bývalí žáci školy a že měli u sebe nejen střelnou zbraň, ale i nůž a něco, co připomínalo Molotovův koktejl, uzavírá agentura.

Dalších nejméně deset osob utrpělo při střelbě zranění. Podle agentury AFP je zraněných 15. Střelba se ozvala kolem 09:30 hodin místního času (13:30 SEČ), když měli žáci sloučené základní a střední škole ve čtvrti Suzano přestávku.

loading...

Před tímto incidentem zazněly výstřely i na jiné škole vzdálené od školy Raula Brasila asi 500 metrů, uvedla televize Globo s odvoláním na policii. Bezprostředně nebylo jasné, zda tyto dvě události spolu souvisejí.

loading...
Reklama:
loading...