Čína vyjádřila ochotu pomoci Venezuele v obnově jejího energetického systému

PEKING – CARACAS | Čína je připravena pomoci Venezuele při obnově jejího systému zásobování energií, řekl ve středu oficiální mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Čína je připravena poskytnout Venezuele pomoc a technickou podporu při obnově energetického systému,“ řekl Lu Kang na brífinku.

Čínský diplomat odpověděl na otázku, zda může Čína vyslat specialisty k účasti na vyšetřování, a uvedl, že o tom zatím nemá žádné informace.

Energický kolaps postihl Venezuelu 7. března kvůli nehodě na největší vodní elektrárně v zemi El Guri. Národní společnost pro elektřinu (Corpoelec) popsala incident jako sabotáž a součást energetické války proti Venezuele.

Podle prezidenta Venezuely byla proti zemi zavedena elektrická, ekonomická, finanční, politická a spiklenecká válka. Dříve Maduro oznámil, že má v úmyslu požádat orgány Ruska, Číny, Íránu a Kuby, jakož i OSN, aby podpořily vyšetřování útoku.