Pomoc živnostníkům okořeněná závanem laciného triku

Návrat limitu pro výdajové paušály u živnostníků na 2 miliony Kč tentokrát již Parlament definitivně schválil. To, co jsem prosazoval společně se Soukromníci – Strana soukromníků České republiky a dalšími pravicovými politiky již od začátku, se konečně podařilo protlačit takřka celým legislativním procesem.

Ivo Valenta | foto: facebook Iva Valenty

Teď ještě chybí podpis prezidenta a velké skupině živnostníků odpadne alespoň část zcela zbytečné byrokracie. Jen mne nepřestává zarážet, jak vláda Andreje Babiše stále dokola potvrzuje to, že něco jiného říká, než ve skutečnosti dělá.

Vládní poslanci totiž zcela systematicky zamítají jakékoliv změny legislativy, které by např. skutečně a poměrně zásadněji ulevily živnostníkům a to jen proto, že tyto návrhy předkládá opozice nebo dnes již pravicový Senát. Co naplat, že vzápětí předstoupí před novináře kdejaký vládní poslanec a začne se bít do prsou, jak právě jeho hnutí či strana zachrání živnostníky.

Chci však věřit tomu, že český volič bude přeci jen dobře vnímat to, co který politik říká a co také ve skutečnosti dělá, a nebude donekonečna naskakovat na lep marketingovým trikům.