Rozhořčené protesty pokračují. Demonstrující polští farmáři zapálili pneumatiky

VARŠAVA | Polští farmáři, kteří protestovali ve Varšavě proti nízkým nákupním cenám potravin, rozsypali na vozovce jablka a zapálili pneumatiky, uvádí korespondent Sputniku.

Farmáři protestovali ve Varšavě zablokováním dopravy | © FOTO : NATALIA ZYTO. RADIO ZET

Několik desítek zástupců organizace zemědělských pracovníků Agrounija se shromáždilo na náměstí Zawisy nedaleko od hlavního železničního nádraží. Protestovali proti nízkým nákupním cenám ovoce, zeleniny a masa, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Farmáři vysypali na vozovku jablka, čímž se stala ulice neprůjezdnou. Policie zastavila dopravu. Farmáři také zapálili automobilové pneumatiky, které po několika minutách uhasili hasiči.

Farmářské protesty ve Varšavě proti ruským sankcím

Kromě toho protestující položili na tramvajové koleje trup prasete. To na nějakou dobu zastavilo tramvajový provoz. Podle slov policistů je tato akce farmářů nezákonná, neboť o ní neinformovali vedení města.

Před měsícem se několik tisíc pěstitelů zeleniny a ovoce, sadařů, chovatelů prasat a výrobců mléka z různých regionů země sešlo s vlajkami Polska a EU a různými plakáty u Paláce kultury a vědy, aby pochodovalo k prezidentskému paláci na Krakovském předměstí polského hlavního města.

Farmáři žádali zaplacení různých kompenzací, kontrolu dovozu zemědělských výrobků a zvýšení nákupních cen. Nebyli spokojeni také s tím, že je pro ně uzavřen ruský trh.