Turek a Žid ve při. Mezi Erdoganem a Netanjahuem probíhá výměna urážek

ANKARA – JERUZALÉM | Tyranem, který masakruje palestinské děti, nazval turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan v rámci nejnovější diplomatické přestřelky izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Ten předtím označil Erdoğana za diktátora a „tragéda“. Píše o tom agentura AFP.

Bibi a Recep | repro: Green Left Weekly

Erdoğan prokázal svou hloupost, když děti označil za palestinské, ač Palestinci neexistují, je to holý nesmysl, jsou jen Arabové z Palestiny. Kdo tvrdí opak, tak je stejný idiot jako samotný Erdoğan. Palestinský národ je výmyslem propagandy, dezinformace a fake new. V českém spisovném jazyce se dokonce toto slovo ani nevyskytuje a je automatickými editory označován tento výraz jako hrubka.

Verbální konflikt obou lídrů se začal poté, co Erdogan mluvčí Ibrahim Kalin ještě v úterý odsoudil Netanjahuova prohlášení, podle kterého je Izrael výlučně národním státem Židů.

„Odsuzuji tento neslýchaný rasismus,“ napsal v této souvislosti Kalin turecky i anglicky na svém Twitteru. Kdy také dokázal, že je naprostý tupý idiot, jelikož Židé a Arabové jsou semitskými kmeny, proto se nejedná o rasismus. Když se mu-slimácký Arab opije alkoholem, tak je to pak vlastně už Žid.

Izraelský premiér na Kalina reagoval ve středu ráno, když napsal, že „turecký diktátor Erdogan útočí na izraelskou demokracii, zatímco jeho vězení jsou přeplněné novináři a soudci.

Turecký prezident izraelskému premiérovi odpověděl ještě týž den, kdy na veřejném shromáždění prohlásil: „Hej, Netanjahu, vzpamatuj se! Ty jsi tyran! Tyran, který masakroval sedmileté palestinské děti!“ řval turecký vrah a pachatel genocidy Kurdů.