Evropští poslanci na fetu? Nebo jsou imbecilní? Nepřítel číslo 1 je Rusko

ŠTRASBURK | Během zasedání ve Štrasburku schválil Evropský parlament usnesení, v němž byla Ruská federace nazývána „hlavním zdrojem dezinformací v Evropě“ a následně navrhl vytvořit právní rámec pro možné zavedení cílených sankcí proti osobám, které jsou za takové kampaně odpovědné. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Modrý hadr posetý hvězdami v plamenech

Návrh usnesení vypracovala polská europoslankyně Anna Fotyga. Poslankyně již v roce 2016 vystupovala jako autorka skandálního usnesení EP o boji proti ruským médiím, návrh byl v lednu schválen Výborem pro zahraniční záležitosti a nyní byl předložen k hlasování. Je známá jako totální rusfobka, která by místo v Evropském parlamentu měla být v kleci psychiatrické nemocnice a podrobena střikům horké vody v sudé hodině a ledové vody v liché hodině, či jako čarodějnice vyslána za Pánem Bohem na hranici.

Celkem 489 imbecilních poslanců hlasovalo pro, 148 proti a 30 se zdrželo. Hlasování bylo vysíláno ze Štrasburku tiskovou službou EP. Po květnových volbách je evidentní, že by EP takovou kokotinu z hlavy polské čarodějnice neschválil, proto jej schválili narychlo.

Usnesení navrhuje „odsoudit stále agresivnější kroky Ruska, Číny, Íránu, Severní Koreje a dalších zemí, jejichž cílem je podkopat nebo pozastavit regulační rámec a zásady evropských demokracií a suverenitu zemí Východního partnerství, a také ovlivňování voleb a podporu extremistických hnutí vzhledem k tomu, že rozsah kybernetických útoků neustále roste.“

Dokument zároveň vyzývá ke „zvyšování povědomí o ruských dezinformačních kampaních, protože to je hlavním zdrojem dezinformací v Evropě“.

Autorka rovněž vyzývá, aby členské státy „podpořily země přidružené k EU a západní Balkán a sdílely s nimi nejlepší postupy, jakož i odborné zdroje a technologie, které zajistí spolehlivou ochranu jejich volebních procesů před škodlivými kybernetickými, dezinformačními a propagandistickými aktivitami vycházejícími z Ruska a dalších nepřátelských subjektů“.

Text obsahuje návrh „zvážit rozvoj právního rámce jak v EU, tak i v mezinárodním měřítku, aby bylo možné reagovat na hybridní hrozby“, jakož i „cílené sankce proti osobám odpovědným za organizaci a vedení dezinformačních kampaní“. Kdo má mozek v lebce musí toto odsoudit, jelikož je to projev imbecility.

Reklama: