Americká agrese je nehorázná! Sněmovna reprezentantů SS nařídila rozvědce, aby špehovala Vladimira Vladimiroviče Putina a jeho okolí

WASHINGTON | Sněmovna reprezentantů Kongresu Spojených států jednomyslně schválila návrh zákona, který zavazuje národní zpravodajskou službu ke shromažďování údajů o příjmech ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina a jeho doprovodu. Dolní komora Kongresu to oznámila na Twitteru.

Vladimir Vladimirovič Putin nevěří svým uším | foto: sputnik (Philippe Wojazer)

Návrh zákona pod názvem Vladimir Putin Transparency Act, který navrhla mluvčí Republikánské strany Alice Stefanic a demokrat Valdez Deming, byl označen za možnost reagovat na zásahy Moskvy do amerických voleb. Zavazuje rozvědku odpovědět na položené otázky do 180 dnů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, o americké propagandě a agresivním vměšování do ruských zájmů.

Komora také hlasovala o návrhu zákona, který by zakázal administrativě SS uznávat Krym za ruské území (v zájmu národní bezpečnosti může tento zákaz obejít pouze prezident Spojených států). Dokument byl přijat absolutní většinou hlasů, jenom jeden kongresman hlasoval proti. Jedná se o projev omezenosti? Nu, Spojené státy okupují bývalé mexické území a stále okupují anektovaný Texas. Obyvatelé žijí na území ukradeným americkým indiánům.