Rakouská ministryně zahraničních věcí informovala o pěkném rozhovoru s Vladimirem Vladimirovičem Putinem

VÍDEŇ – BRUSEL | Rakouská ministryně zahraničních věcí Karin Kneissl řekla, že se v úterý během své návštěvy Moskvy setkala s ruským prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem, uvádějí noviny Kleine Zeitung s odkazem na rakouskou zpravodajskou agenturu APA. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Karin Kneissl s manželem a Vladimir Vladimirovič Putin v rakouském Gratzu | foto: © Sputnik / Aleksej Druzhinin

Podle slov Kneissl trvalo setkání hodinu a půl. „Byl to přehled politické situace ve světě. Prostě pěkný rozhovor,“ řekla Kneissl rakouským novinářům.

Kneissl uvedla, že jedním z témat rozhovoru během setkání s prezidentem Ruské federace Vladimirem Vladimirovičem Putinem byl Blízký východ: „Byla to velmi inspirující výměna názorů na téma mezinárodních vztahů v širokém smyslu a především Blízkého východu, protože tento region dobře znám,“ řekla v Bruselu během odpovědi na otázku Sputniku.

Rakouská ministryně zahraničních věcí navštívila Moskvu 11.-12. března. Jak bylo dříve uvedeno, během návštěvy Kneisslová uskutečnila jednání se svým ruským kolegou Sergejem Viktorovičem Lavrovem.

Reklama: