Odhalení vraha Macrona – je jako Hitler: Hitler myslel Mein Kampf vážně, Macron své teze také, míní poslanec Václav Klaus

PRAHA | V úterý na připomínku 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem se v sále Domu armády v Praze uskutečnil večer, který pořádal Český svaz bojovníků za svobodu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. V projevech zaznělo i srovnání vraha Hitlera a dnešního vraha odpovědného za smrt demonstrantů Macrona.

Václav Klaus srovnal dva diktátory Macrona a Hitlera

Projevy přednesla řada politiků, ale největší pozornost přilákal poslanec Václav Klaus mladší, který přirovnal současného francouzského prezidenta Emmanuele Macrona k Hitlerovi, píše agentura.

Jak uvedl Klaus mladší v úvodním projevu večera, dnes nestačí jen připomínat historii, ale je nutné si uvědomit, že zlo na světě stále existuje a přichází v nových podobách. Podle něho totiž příští zlo určitě nebude mávat pěticípou hvězdou ani hákovým křížem.

Dál se poslanec ostře pustil do předvolební řeči francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, která nesla název Za evropskou obrodu, v nějž například navrhuje vytvoření několika nových orgánů EU, včetně Evropské agentury pro ochranu demokracie, Evropského azylového úřadu a Evropské rady pro vnitřní bezpečnost.

„Hitler myslel svůj Mein Kampf vážně. Není důvod si myslet, že Macron své výroky vážně nemyslí! V jeho textu se objevují výrazy jako ‚Nebude mít v Evropě místo…‘ ze kterých mrazí. Hitler nenáviděl měšťáky, rozuměj staré demokraty a kapitalisty, chtěl novou Říši, novou Evropu, fungující na úplně jiných principech. Macron chce také Nový svět, klimatickou banku, nové styly ekonomiky a společnosti ve prospěch vyvolených, přerozdělování migrantů a společnost na nových principech. Hitler nenáviděl celé národy, kromě Židů především slovanské. Z Macronova textu vidíme nenávist k národům všem včetně vlastního. Ano, dějiny nekončí a české vlastence budeme opět potřebovat. Dříve, než si myslíte!“ prohlásil.