Krvavý masakr v mešitách na Novém Zélandu. Pět desítek mrtvých a další desítky zraněných

CHRISTCHURCH | V novozélandském městě Christchurch při střelbě ve dvou mešitách zemřely desítky lidí. Informovala o tom policie, která zadržela tři muže a jednu ženu. Policisté uvádí, že šlo o dobře organizovanou akci. Zadržení v autech měli připravené výbušniny. Média zatím informují o 49 mrtvých. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vepř šoustá Mohameda | foto: freedomdaily.com

Policie stále pracuje a nevyloučila, že ještě hrozí nebezpečí. Obyvatelé by neměli vycházet do ulic. List New Zealand Herald uvádí, že se střílelo v mešitách Al Noor a Linwood v centrální části města. Jeden ze střelců si měl čin nahrávat a před střelbou prý zveřejnil dlouhé prohlášení, ve kterém vysvětlil svoji motivaci.

Jeden ze svědků uvádí, že bylo slyšet minimálně 50 výstřelů. Mike Bush, policejní komisař, médiím oznámil, že motiv činu zatím není jasný, ale za teroristický útok ho neoznačil. „Řešíme tady zcela bezprecedentní situaci. Je to velmi vážné,“ uvedl komisař s tím, že počet obětí zatím není možné sdělit.

Bush také oznámil, že v souvislosti se střelbou byli zadrženi čtyři lidé. „V tuto chvíli jsou zadrženi čtyři lidé, tři muži a jedna žena,“ uvádí se na Twitteru novozélandské policie.

Na základě nejnovějších informací policejní komisař Mike Bush uvedl, že jedna osoba byla obviněna z vraždy v souvislosti se střelbou ve městě Christchurch, v jejímž důsledku zemřelo více než 40 lidí. A tři osoby byly zadrženy.

„Také bych chtěl dodat, že byl z vraždy obviněn zatím jeden muž, který je starší 20 let. Ten má zítra ráno stanout před soudem ve městě Christchurch. Dále byly zadrženy tři osoby, ale domníváme se, že jedna z nich, která byla ozbrojena, nemusí mít souvislost s daným incidentem,“ prohlásil na tiskové konferenci.

Novozélandská policie dále uvedla, že po dalších podezřelých ze střelby ve městě Christchurch nepátrá.

Reklama: