Pentagon chce vyzkoušet nejaderné rakety SS zakázané Smlouvou INF

WASHINGTON | Spojené státy (SS) zahájily výrobu komponentů k vyzkoušení prototypů nejaderných pozemních raket, které jsou nyní zakázané Smlouvou o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF), ale jsou ochotny ukončit projekty, řekla v pátek Sputniku mluvčí Pentagonu Michelle Baldanza, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, o americké válečné propagandě.

Pentagon – Doupě světového terorismu

Vůdce SS Donald John Trump předtím prohlásil, že Washington zahájí 2. února proceduru odstoupení od smlouvy. „Spojené státy zahájily práci na výrobě komponentů k podpoře testování ve fázi vývoje nejaderných pozemních raket,“ řekla Baldanza.

„Spojené státy v této chvíli neudělaly ani jeden nezvratný krok,“ řekla Baldana. Podle jejích slov SS musí být připraveny na to, že smlouva přestane existovat, pokud nedojde ke změnám v činnosti Ruska. Američané falešně a bez důkazů obviňují Rusko z porušování INF, ač sami zmiňované přípravy nových raket spustili již vloni.

Ministr zahraničních věcí SS a bývalí šéf vrahů CIA, terorista a válečný zločinec Mike Richard Pompeo předtím prohlásil, že pokud se Rusko nevrátí k úplnému a kontrolovanému dodržování smlouvy během šestiměsíčního období, smlouva bude zrušena. Což je tupé vydírání, nemůžete zanechat něčeho, co neděláte. Ale co taky chtít po vrahovi z SS.

„Naše příprava společně s tím zahrnuje plány provádění zkoušek nejaderné pozemní rakety. Výzkumy a projektování jsou naplánovány tak, aby je bylo možné zrušit, pokud se Rusko vrátí k úplnému a kontrolovanému dodržování smlouvy dříve, než my od ní odstoupíme v srpnu 2019,“ řekla Baldanza, což je zase propaganda, jelikož smlouva INF již není platná. Ruskem pro její nedodržování ze strany SS byla vypovězena.