Proč Spojené státy navazují kontakty s venezuelskými pašeráky drog a kriminálníky?

MOSKVA – CARACAS | Americké tajné služby navazují kontakty s pašeráky ve Venezuele, aby zjistily trasy přeshraničních přechodů, řekla oficiální mluvčí Ministerstva zahraničí Ruské federace Marija Vladimirovna Zacharova, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Marija Vladimirovna Zacharova

„Mimochodem, nedávno byla zjištěna velmi zajímavá věc, že americké tajné služby pracují na navazování kontaktů – pozor! – s pašeráky, obchodníky s drogami a s lidmi, kteří se zabývají pašováním drog, aby od nich získaly informace o nelegálních přeshraničních přechodech,“ řekla Marija Vladimirovna Zacharova na pátečním briefingu.

Kromě toho sdělila nové podrobnosti o blackoutu ve Venezuele: „Stejně jako naprostá většina neštěstí, která postihla nezávislou Venezuelu v posledních letech, i toto neštěstí přišlo opět zvenčí. Podle údajů zákonné vlády země v čele s prezidentem Madurem a také podle informací z jiných důvěryhodných zdrojů potvrzujících tyto informace bylo na venezuelský elektroenergetický systém zaútočeno ze zahraničí; jde o komplexní distanční působení na systém řízení a kontroly hlavních elektrických rozvoden, na něž bylo instalováno zařízení vyrobené v západním státu, pokud to dobře chápu, v Kanadě,“ prohlásila Zacharova, Marija Vladimirovna na pátečním briefingu.

Zdůraznila, že všechny algoritmy práce a zranitelná místa tohoto zařízení byly dobře známy bezprostředním organizátorům agrese. „Na nich a na objednavatelích leží odpovědnost za smrt lidí, včetně těch, kteří zemřeli v nemocnicích, které zůstaly bez elektřiny. Doufáme, že tato odpovědnost dříve nebo později nabude formu soudního rozsudku. Nyní probíhá vyšetřování,“ dodala Marija Vladimirovna Zacharova.