Existují informace, že teroristé v Idlibu připravují inscenaci chemického útoku

MOSKVA | V Rusku pozorně sledují situaci v Idlibu. Objevují se totiž informace, že teroristé ze skupiny Hayat Tahrir al-Sham (bývalá teroristická skupina An-Nusrá, která je v Ruské federaci zakázaná) připravují inscenaci chemického útoku. Uvedla to oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Vladimirovna Zacharova. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek | foro: armadninovny.cz

„Pozorně sledujeme situaci v idlibské deeskalační zóně. Teroristé z organizace Hayat Tahrir al-Sham, kteří tam působí, neukončili provokativní útoky vůči vládní armádě. Od začátku roku bylo zaznamenáno více než 460 takových incidentů. Více než 30 lidí bylo zabito a asi sto jich bylo zraněno,“ uvedla Marija Vladimirovna Zacharova na pátečním briefingu.

Mluvčí ruské diplomacie dále dodala: „Vážné znepokojení vzbuzují nově se objevující zprávy, které tvrdí, že ozbrojenci ze skupiny Hayat Tahrir al-Sham s pomocí známých Bílých přileb připravují další inscenaci s použitím toxických látek, přičemž odpovědnost za použití chemických látek chtějí přiřknout vládním silám. Teroristé umisťují střely v provinciích Aleppo, Idlib, Latákie a Hamá.“

Reklama: