Babišův jed z Valašského Meziřičí

Tak si to shrňme. Evropská komise již dávno rozhodla o tom, že se v celé Evropské unii nesmí vyrábět vysoce toxický změkčovač plastu, tzv. DEHP. Ten představuje vážné ohrožení, je jedovatý a podle vědců dokonce představuje vážné riziko pro zdraví ještě nenarozených dětí.

Ivo Valenta

A místo toho, aby se ve valašskomeziříčské společnosti DEZA na tento nebezpečný hnus již dávno vykašlali, tak stále pokračují v jeho výrobě a společně s další polskou továrnou tak představují evropský unikát. A to není všechno. Jejich lobbisté a zřejmě i vládní představitelé v těchto dnech intenzívně lobbuji mezi bruselskými úředníky a snaží se dosáhnout prodloužení výjimky na výrobu tohoto jedu.

To fakt nepochopím a jsem rád, že se proti této nebezpečné výrobě bouří alespoň místní občané v čele s iniciativou DEZA NENÍ BEZVA, kteří nechtějí, aby se tato toxická látka i nadále vyráběla mezi jejich domy.

Obávám se, že od české vlády nic podobného bohužel čekat nemůže. Nebo si opravdu někdo myslí, že premiér naší země se v Bruselu postaví za zájmy občanů naší země a nebude také chtít prosadit výjimku, která představuje pro společnost DEZA z koncernu Agrofert jistě lukrativní byznys? Anebo snad bude Andrej Babiš vykřikovat, že DEZA, stejně jako celý Agrofert, není jeho?

loading...
loading...
Reklama:
loading...