Byl také na seznamu politiků k likvidaci. Erdoğan hovořil o návštěvách novozélandského střelce v Turecku

ANKARA | Údajný pachatel střeleckého útoku na Novém Zélandu, během něhož bylo zaútočeno na mešitu, dvakrát navštívil Turecko. V sobotu 16. března to řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. V manifestu zveřejněným střelcem byl turecký vůdce s německou vůdkyní Merkel označen za politika k likvidaci.

Diktátor a vrah Erdogan

Pachatel teroristického útoku na Novém Zélandu dvakrát navštívil Turecko. Poprvé zde strávil tři dny a jeho druhá návštěva trvala 40 dní. Probíhá vyšetřování, aby byly zjištěny jeho kontakty v Turecku,“ uvádí prezidentova slova agentura Anadolu.

Erdoğan pak dále šířil islamistickou propagandu, že teroristé se ani na Novém Zélandu nedokázali smířit s jednotou tureckého národa a jeho oddaností svým hodnotám. „Oni dokonce popsali své zbraně jmény účastníků křížových výprav a bitvy u Vídně. Jak může zločinec žijící na druhém konci světa cítit takovou nenávist k muslimům a Turkům?“ uzavřel turecký diktátor a vrah Erdoğan, který vraždí Kurdy jako na běžícím páse.

Útok na návštěvníky dvou mešit ve městě Christchurch a jeho předměstí Lynnwood na Novém Zélandu byl spáchán 15. března. Podle nejnovějších údajů se obětí útoku stalo 50 lidí včetně žen a dětí, dalších více než 40 osob bylo hospitalizováno se střeným zraněním. Podle předběžných údajů Rusové mezi mrtvými ani zraněnými nejsou.

Vláda Nového Zélandu označila událost za teroristický útok. Útočník se naopak prohlásil za partyzána a své jednání omlouvá potřebou pomsty za útoky islamistů a nutností odradit takto budoucích migranty.

Vražedný seznam

Lhářská svině Angela Merkel? | reprofoto: politico.eu

Brenton Tarrant zveřejnil ve svém manifestu seznam politiků, které je nutno zabít. Mezi nimi je i německá vůdkyně Angela Merkel, kterou obviňuje ze zločinů proti bílé rase. Merkel je dlouhodobě terčem kritiky za svou politiku otevřených dveří, která vedla k přílivu migrantů do Evropské unie a Německa.

Na seznamu „vysoce postavených nepřátel“ je například německá vůdkyně Angela Merkel, ale také turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan a londýnský starosta pákistánského původu Sadiq Khan. Na prvním místě trůní Merkel. Tu označil za matku všech protibílých a protiněmeckých věcí a obvinil ji z rasového čištění Evropy od Evropanů.

Tureckého prezidenta zase označil za vůdce největší islámské skupiny uvnitř Evropy, kdy tím asi myslel Turky v Evropě. Píše, že je nutné zabít Erdoğana, a odstranit tak úhlavního nepřítele Ruska a oslabit Severoatlantickou alianci. Sadiqa Khana pak nazval pákistánským muslimským vetřelcem, který etnicky utlačuje britský lid ve Velké Británii.

Reklama: