Pokud Spojené státy nasadí v Evropě nové rakety, Ruská federace odpoví symetricky

MOSKVA | Rusko může umístit další rakety na svém evropském území v případě, jestliže Spojené státy (SS) budou postupovat stejně a zvýší svůj arsenál v Evropě. V interview pro časopis Mezinárodní život o tom hovořil náměstek ministra zahraničních věcí Alexandr Borisovič Gruško, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek | © Sputnik / Anton Denisov

„Budeme přijímat veškerá nutná odvetná a symetrická opatření, abychom zajistili rovnováhu ve sféře INF (Smlouva o likvidaci raket středního a kratšího doletu). Neplánujeme však umístění raket, a to ani v evropské části země, dokud se v Evropě neobjeví příslušné americké prostředky,“ uvedl Gruško, Alexandr Borisovič. Tím dal najevo, že Američané budou opět agresory a Rusové se budou jen bránit.

Podle slov náměstka ministra zahraničních věcí je tak EU sama zainteresována v zadržování zbrojního potenciálu Spojených států a musí čelit těmto plánům, pokud se skutečně objeví. Jinak bude EU spolupachatelem agrese SS v Evropě.

Předtím se podobným způsobem vyjádřil velvyslanec Ruské federace ve Washingtonu Anatolij Antonov. Řekl, že Moskva bude nucena umístit své rakety a v důsledku toho bude celé území Evropy pokryto.

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg opět dokázal, že buď je užitečný idiot, nebo odporný zločinec, když prohlásil: „Nehledě na agresivní prohlášení ruské vlády se aliance nechystá umísťovat další rakety v evropských zemích.“ Jen hovado Stoltenberg může slova o obraně považovat za agresi.

Reklama: