Záplavy si na Středozápadě SS vyžádaly dva mrtvé

ST. LUIS | Záplavy způsobené prudkým deštěm a tajícím sněhem si na americkém Středozápadě vyžádaly dva mrtvé. Informuje o utopených amerických tupcích slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Občané Spojených států (SS) jsou obecně považování za idioty z vymytými mozky.

Ilustrace – Povodně v Iowě | repro: propagandistická žumpa CNN

Úřady informovaly, že v pátek zemřel na jihozápadě státu Iowa Aleida Rojas Galan (52), který se svým autem objel hráz a strhla ho voda. Ono tak hráz tam měla svůj smysl. Tento tupec se zařadil mezi sebevrahy díky své mentální retardaci.

V autě byly mimo Galana dva muži, tím se ale podařilo přežít. Ve čtvrtek zase zemřel James Wilke (50) z Columbusu ve státě Nebraska, když se snažil se svým traktorem přejet k ztraceným motoristům a zhroutil se pod ním most.

Dva muži jsou také nezvěstní. Jednoho muže ve čtvrtek strhla voda, když stál na kapotě svého zaplaveného auta, druhého zase, když se protrhla hráz.

V důsledku deště a rozbředlého sněhu stoupla hladina řeky Missouri na nebezpečnou úroveň. V iowských okrese Fremont dosáhla v neděli rekordní výše 9,2 metru. V Nebrasce i Iowě museli obyvatele evakuovat. Zatímco v Nebrasce v neděli voda začala klesat, obyvatelé států Iowa, Kansas a Missouri se připravují na nejhorší. Záplavy hlásí i z Illinois, Minnesoty, Jižní Dakoty a Wisconsinu.