Zase ti mu-slimáci! Turek vraždil v Nizozemí

UTRECHT | Podle The Daily Mirror byly protiteroristické policejní jednotky přivolány poté, co neznámý muž údajně střílel do několika lidí v tramvaji v nizozemském Utrechtu. Podle posledních údajů podezřelý střelec byl zadržen. Ovšem je to Turek, tedy mu-slimák, tak se zatím o teroristickém činu neinformuje, ač je to taky střelec jako z Nového Zélandu. Jaký je rozdíl? Dvojí metr zmrdů, to je rozdíl.

Turecký prašivý pes a vrah Gökmena Tanis

K mu-slimáckému vraždění došlo na náměstí 24. října, které policie uzavřela. Celá městská tramvajová síť byla zastavena, informuje o tom portál Gelderlander.nl. Podle posledních údajů byli postříleni tři lidé, dalších devět utrpělo zranění. Píše o tom agentura Reuters s odvoláním na primátora Utrechtu.

Policie také uvedla, že vyšetřovatelé hledají možný teroristický motiv střelby. Úřady v provincii Utrecht také zvedly úroveň teroristické hrozby do nejvyšší možné, ovšem policie uvedla, že by se mohlo jednat i o „zločin z vášně.“ Tarant taky byl plný vášní?

„Několik výstřelů bylo vypáleno v tramvaji, bylo zraněno několik lidí. Vrtulníky jsou na místě, nikdo dosud nebyl zadřen,“ potvrdil policejní mluvčí Joost Lanshage. Policie vydala rovněž fotografii podezřelého Gökmena Tanis (37) pocházejícího z Turecka a varovala veřejnost, aby se k němu nepřibližovala.

Nizozemská policie zatkla podezřelého ze smrtící střelby v tramvaji v Utrechtu. Na konci tiskové konference v pondělí večer to novinářům oznámil Utrechtská policejní šéf Rob van Bree, jehož citovala tisková agentura AP. „Právě jsem se dozvěděl, že podezřelého, po kterém jsme pátrali, zatkli ,“ uvedl přítomným médiím van Bree.