Erdoğan je vrah! Australský premiér protestuje proti urážlivým výrokům tureckého vraha Kurdů mu-slimáka Erdoğana

CANBERRA | Australský premiér Scott Morrison si ve středu předvolal tureckého velvyslance v Canbeře a žádal od něj, aby vysvětlil „velmi urážlivé“ výroky prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana v souvislosti s masakrem ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch.

Scott Morrison si podává tureckou svini

Jak připomněla agentura AFP, Erdoğan v rámci kampaně před komunálními volbami v Turecku hovořil o útoku na Novém Zélandu jako o součásti útoku na Turecko a islám.

Jenže nějak zapomněl turecký vrah Erdoğan Kurdů připomenout, že mu-slimáci vraždí již desetiletí, staletí a po stovkách, tisících, milionech. Islám nese smrt a turecký prašivý pes Erdoğan je vrah!

Turecký diktátor hrozil Australanům vražděním

Upálení Erdoğana

Erdoğan také varoval antimuslimsky laděné Australany, kteří navštěvují Turecko, že se mohou domů vrátit v rakvích „jako jejich dědové“ – pro Austrálii to byla jasná narážka na bitvu o Gallipoli, která se odehrála během první světové války a v níž padly tisíce příslušníků Australského a novozélandského armádního sboru (ANZAC).

Australské média informovala, že Morrison nepřijal omluvu za Erdoğanova výroky, které mu tlumočil turecký velvyslanec Korhan Karakoč. Morrison vysvětlil, že Erdoğanova slova urážejí památku padlých příslušníků ANZACu.

Morrison kromě toho vyzval Australany, kteří cestují do Turecka, aby byli opatrní. Uvedl také, že Austrálie přehodnotí své doporučení občanům v souvislosti s cestami do Turecka.