Možná si někteří členové v ODS říkají: Proč to tak schytáváme zrovna my?

Jiné strany mají přece taky problémy, kolik skandálů a osobnostních sporů je v ČSSD, ANO, TOP, atd… Tak proč kvůli vyloučení jednoho člena takový rozruch.

Miroslav Jahoda

Je to jednuché. Levicové politiky je na evropském kontinentu naprostý dostatek, až výrazný přebytek. Zanikne-li jedna strana, jsou tu zástupy dalších. Zastánci přerozdělování, dotací, vysokých daní, silného státního dohledu se nemusí obávat, že by jejich názor nebyl hájen. Pohádá-li se Franta s Jardou, začne vysoké daně okamžitě hájit Pepa.

Příznivci nízkého zdanění obyvatel, minimální byrokracie, osobních svobod, možnosti žít si po svém, to mají mnohem těžší. Nikdo je nereprezentuje, přestože jsou v populaci také hojně zastoupeni. A když jim nějaká strana opakovaně lže, že je pro ně ta „jediná pravá“, tak jsou o to více rozčarovaní, když opakovaně zjistí, že není.

A ta zloba není osobní. Není to osobní vůči lidem v ODS. Motivace ODS „ztrestat“ co to jde, vychází z toho, že progresivistům vydávajícím se za konzervativce a lákajícím cenné hlasy těchto voličů, to lhaní prostě nesmí znova projít. Protože jinak zastánci individuálních svobod nikdy nebudou reprezentovaní. Já nepřeju ODS nic zlého, ale ať se poctivě zařadí na politické mapě. Přihlásí se do euromainstreamu, politické korektnosti a vyhlásí, že jde nahradit TOP09.

Reklama: