V Praze se do prodeje dostalo polské kuřecí nakažené salmonelou

PRAHA | Další dodávka kontaminovaného masa z Polska. V tomhle případě se jedna o 300 kilogramů kuřecího masa, ve kterém byla objevena salmonela. Maso je již v prodeji. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, s odkazem na Státní veterinární správu (SVS).

Ilustrace

SVS zveřejnila informace o nakaženém kuřecím masu, které bylo do České republiky dovezeno z Polska. Drůbeží prodávaly čtyři pražské prodejny firmy Miloš Křeček KK, s. r. o., a protože datum jeho spotřeby byl 17. března, s největší pravděpodobností už ho kupující snědli.

Pokud přesto někdo zakoupené maso zamrazil a má doma v mrazničce, neměl by jej konzumovat a může jej vrátit v místě, kde maso zakoupil,“ uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Jedná se o chlazená čerstvá kuřata Tř. A, jejichž výrobcem je Ubojnia Drobiu PIÓRKOWSCY Jerzy Piórkowski, schvalovací číslo PL 10213901WE. Zásilka dorazila 12. března a následně byla expedována na čtyři prodejny, které se nacházejí na adresách: Dejvická 21, Praha 6; Francouzská 26, Praha 2; Sokolovská 187, Praha 9; Na Sádce 24, Praha 4.

SVS nemá žádnou informaci o tom, že by v souvislosti s konzumací uvedeného masa měl někdo zdravotní problémy. „Jak opakovaně uvádíme, při dostatečné tepelné úpravě masa a dodržení základních hygienických pravidel je riziko nákazy spotřebitele minimální. Salmonely jsou likvidovány již při tepelné úpravě na 70 ºC po dobu 10 minut,“ uvedl Vorlíček.