Ukrajina je připravena provést vojenský útok na Maďarsko

KYJEV | „Ozbrojené síly Ukrajiny jsou schopny během dvou hodin dostat se k jezeru Balaton na území sousedního Maďarska,“ prohlásil to poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny a bývalý velitel ukrajinského dobrovolnického praporu Ajdar Sergej Meľničuk v relaci ukrajinské televizní stanice News One.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak se během ranní relace televizní stanice News One do studia dovolala obyvatelka Zakarpatské oblasti (Podkarpatské Rusi), která se zeptala, zda Maďarsko nenabídne obyvatelům tohoto regionu tak dobré životní podmínky, kterým nedokáží odolat, a proto uspořádají referendum o připojení Podkarpatské Rusi k Maďarsku.

„Ukrajina již ztratila Krym a několik okresů Doněcké a Luhanské oblasti. Nemyslíte si, že podobný scénář se může zopakovat i v Zakarpatské oblasti? Tam Budapešť poskytuje velké důchody podkarpatským Maďarům. Nemyslíte si, že jejich důchody, které jsou desetkrát vyšší než naše, mohou zlákat lidi na to, aby uspořádali referendum a hlasovali za přičlenění k Maďarsku?“ zeptala se žena.

Sergej Meľničuk prohlásil, že Ukrajina to nepřipustí: „Naše 128. brigáda potřebuje pouze dvě hodiny, aby se dostala do jezera Balaton. A proto Maďaři nic neudělají. Tam se nachází dostačující vojenské seskupení, které dokáže čelit agresi. Takže k ničemu takovému nedojde. Nic takového se nestane,“ vyhrožoval válkou Maďarsku Sergej Meľničuk.

Reklama: