Justiční zločin: Bránil svou vlast, proto dostal doživotí!

HAAG | Odvolací komora Mezinárodního reziduálního mechanismu pro trestní tribunály odsoudila Radovana Karadžiće, bývalého prezidenta Republiky Srbské Bosny a Hercegoviny, k doživotnímu vězení. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. A kde jsou vrazi, kteří přikázali bombardování Jugoslávie v roce 1999?

Radovan Karadžič – Zajatec a obět teroristických nacistů ze Spojených států

Mezinárodní tribunál pro bývalou Jugoslávii v Haagu v roce 2016 odsoudil bývalého lídra bosenských Srbů z deseti zločinů v Bosně a Hercegovině, včetně etnických čistek, masového vyhoštění lidí a genocidy v Srebrenici, kdy v Srebrenici se vše stalo zcela jinak a to co konstatoval soud je lež a propaganda. Byl to zločinecký tribunál a jeho rozsudek justičním zločinem.

Karadžić byl odsouzen na čtyřicet let odnětí svobody a ve stejném roce podala obhajoba odvolání. Na slyšení v dubnu loňského roku obžaloba požadovala doživotní trest pro bývalého prezidenta.


Radovan Karadžić je bývalý politik, psychiatr a básník, byl prezidentem RS v letech 1992 až 1996. V roce 1992 Bosna a Hercegovina oznámila odtržení od Jugoslávie. Potom v republice začala válka s účastí bosenských muslimů, Srbů a Chorvatů, která trvala do roku 1995. Podle odborníků se obětí konfliktu stalo asi sto tisíc lidí. Počátkem války bylo obyvatelstvo Bosny a Hercegoviny více než čtyři miliony lidí.
Po skončení války a podání obžaloby tribunálem v roce 1995 se Karadžić 13 let vyhýbal před mezinárodní spravedlností. Byl zadržen 21. července v roce 2008 v Bělehradě a převezen do Haagu.

Reklama: