Evropská lidová strana pozastavila členství maďarské strany Fidesz

BRUSEL | Evropská lidová strana v Evropském parlamentu hlasovala pro pozastavení členství maďarské strany Fidesz, oznámil to prezident Evropské lidové strany. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Viktor Orbán brání vlast před nájezdnými zrůdami

Mezitím maďarský premiér Viktor Mihály Orbán pořádá tiskovou konferenci společně s místopředsedou Evropské lidové strany Józsefem Szajerem a ministrem Úřadu vlády Gergelem Gulyásem v Bruselu.

Orbán nazval členy EPP, kteří vyzvali k vyloučení jeho strany užitečnými idioty a dodal, že jejich pokusy o odstranění Fidesz budou mít prospěch pouze pro levicové odpůrci EPP.

Současná maďarská vláda vyjadřuje protest proti nekontrolované migraci. Předseda maďarské vlády Viktor Orbán v lednu minulého roku zdůraznil, že jeho země je proti kvótám EU na přesídlení migrantů.

Orbán je jeden z největších oponentů povinných migračních kvót Evropské unie. Dne 10. ledna 2018 uvedl, že Maďarsko chce získat v ústavních orgánech EU protiimigrační většinu, včetně Evropského parlamentu a Evropské komise.