Kryje Hamáček drogové dealery? Česká pošta perfektně pracuje jako dealer drog

PRAHA | Tuzemští obchodníci stále častěji posílají drogy poštou, vždyť takhle je to těžší sledovat. Pervitin putuje do Německa o problému psal německý Die Welt, na který se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Kryje tak ministr vnitra Igráček Hamáček dealovaání drogy, když je odpovědný za Českou poštu?

Kryje Hamáček drogové dealery?

České celní orgány si stěžují na nový trend v pašování drog. Drogy a suroviny pro jejich výrobu stále častěji zasílány poštou nebo kurýrními službami, píše Die Welt s odvoláním na slova náměstka ředitele pro celní záležitosti Roberta Šlachty. Jedná se o heroin, kokain a nebezpečný krystal metamfetaminu, který se v pohraničí s Českou republikou již řadu let rozrůstá.

Podle zprávy je pro orgány obtížné sledovat odesílatele těchto programů. Příjemci si objednali drogy anonymně v temné, skryté části internetu. Jak noviny uvádějí s odkazem na vládní zdroj, objemy se pohybují od několika gramů po několik tun.

„Posílání omamných látek poštou je bezprostředním následkem přesouvání obchodu s drogami na internet,“ informoval německý Spolkový kriminální úřad BKA.

Problémy s pervitinem z Česka tíží zejména německé spolkové země Bavorsko a Sasko dlouhodobě. Loni na podzim německá vládní zmocněnkyně pro drogovou problematiku uvedla, že většina pervitinu dostupného nejen v Německu, ale v celé Evropě pochází z České republiky.