Komu leze pošoust Šafr do řiti?

PRAHA | Šéfredaktor deníku Mladá Fronta DNES Jaroslav Plesl zveřejnil na svém facebookovém účtu fotografie, na kterých je zachycen šéfredaktor portálu Forum24 Pavel Šafr ve společnosti bývalého českého prezidenta Václava Klause. Fotografie by měly podle Plesla dokázat, že Šafr dříve „lezl Klausovi tam, kam tvrdí, že nikdy nelezl“.

Pošoust Šafr leze prezidentovi do zadku

„Bývaly doby, kdy Pavel Šafr lezl Klausovi tam, kam tvrdí, že nikdy nelezl. A hele, jsou z toho i fotky!“ uvedl Jaroslav Plesl, cituje šéfredaktora světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Své svědectví připojil i sociolog Petr Hampl, který uvedl, že šéfredaktor deníku Forum24 byl nejfanatičtějším stoupencem Václava Klause. Podle něj to bylo v době, kdy politika bývalého prezidenta byla opodstatněná.

„Sdílím a připojuji své osobní svědectví, že v dobách, kdy se klausismus vyplácel, byl Pavel Šafr nejfanatičtějším fanouškem Václava Klause v celé zemi (byl to tehdy můj šéf). Inu, to jsou ty morální ikony,“ napsal Petr Hampl.

Pavel Šafr často ostře kritizuje Václava Klause. Například nepodporuje postoj bývalého prezidenta vůči politice Evropské unii a Rusku, které nepovažuje za hrozbu pro Evropu. Šéfredaktor Forum24 označoval Klausovy názory za absurdní a strašné. V silnějších formulacích dodával, že Klaus st. a Klaus ml. „se spolu ocitli v divné společnosti proruských hovňousů, kteří by nás rádi odvedli z civilizace do pralesa“.

Názory Václava Klause v oblasti domácí politiky rovněž vyvolávali nesouhlas Šafra. Podle něj bývalý prezident „vždycky výrazně nadřazoval ekonomické otázky nad otázky občanských a politických svobod“, čímž „nebyl schopen docenit vazbu ekonomických svobod na svobody politické“.