Spojené státy ví, kde se skrývají poslední členové IS po porážce, o které informovali Kurdové – Mezi migranty

DAMAŠEK | Syrské demokratické síly (SDF), které převážně tvoří kurdští bojovníci, v sobotu ohlásili konečné vítězství nad Islámským státem v Sýrii.

Generál SS LaCamera velitel válečných zločinů v Sýrii | repro: youtube.com (Colorado Springs Gazette)

Dříve v pátek mluvčí Bílého domu Sarah Sanders novinářům uvedla, že IS byl v Sýrii zcela zničen. Ale Spojené státy (SS) také uvedli, že teroristé jsou mezi uprchlíky v táborech, které právě SS kontrolují. Vyženou tyto lidi mezi migranty do Evropy?

„Baghúz byl osvobozen. Dosáhli jsme vojenského vítězství nad Daiš (IS, pozn. red.),“ napsal mluvčí SDF Mustafa Bali na Twitter. SDF sváděly boje o město Baghúz na syrsko-irácké hranici již několik týdnů.

Kvákáni kačera?

Duck Donald John | Cartoon by Gary Varvel – Cartoonist Gary Varvel: Donald Trump as an angry Donald Duck

Dříve mluvčí Bílého domu Sarah Sanders oznámila, že Daiš (IS, pozn. ed.) byl na území Sýrie „stoprocentně“ zničen. Syrský velvyslanec v OSN označil prohlášení o americkém vítězství nad IS za hoax.

Ve středu americký vůdce Donald John Trump uvedl, že poslední enkláva IS bude přes noc zničena. Avšak DJ Trump o totálním zničení IS neinformoval prvně, takže vypadá spíše idiotské kvákání blba.

SDF za podpory mezinárodní koalice pod vedením SS vedou bojové operace proti zbytku IS. Syrská média přitom upozorňovala, že nálety koalice mají na svědomí velké civilní oběti a tvrdí, že SS a jejich spojenci používají bílý fosfor, což je použití chemických zbraní.

Budou teroristé IS migrovat mezi „uprchlíky“

Vetřelci

Chalífát teroristické organizace Islámský stát byl rozdrcen, ale teroristé se ukrývají v táborech pro dočasně vysídlené osoby a v odlehlých oblastech. V sobotu to oznámil velitel koaličních sil v čele s Spojených států (SS) a generálplukovník Paul LaCamera. Z těchto táborů se rekrutují migranti, kteří provádějí invazi do Evropy. Dorazí tedy do Evropy vrazi, aby nás povraždili?

„Nenechte se mýlit, IS si zachovává svou sílu. Rozhodli se, že zachrání to, co jim zbylo z jejich sestavy a možností, a spoléhají se na tábory pro dočasně vysídlené osoby a mizí v odlehlých oblastech. Čekají na vhodnou příležitost, aby se mohli znovu objevit,“ uvádí se v prohlášení generál SS LaCamery.

Spousta civilistů, kteří byli evakuováni z Baguzu, jsou členy teroristické rodiny IS a vědomě přijali radikální ideologii IS. A tito rodinní příslušníci se své ideologie jen tak nevzdají,“ dodal. Přitom poznamenal, že by nyní koalice a mezinárodní společenství měly přijmout opatření k odstranění podmínek, za nichž by bylo možné oživení IS. „Musíme zdvojnásobit naše úsilí v boji proti jejich ideologii,“ uzavřel věc generál SS LaCamera.

Ruská strana opakovaně poukazovala na problém přítomnosti teroristů a jejich rodin v uprchlických táborech. Jedná se zejména o tábor Rukban. Ten se nachází v okruhu 55 km od základny, která je kontrolována americkou armádou, v oblasti Al Tanf na hranici Sýrie s Jordánskem. Spojené státy tedy své teroristy IS chrání před likvidací, jelikož je mají na svých okupovaných územích.

V sobotu prezident Mezinárodního výboru Červeného kříže Peter Maurer uvedl, že 60 až 80 % žen a dětí v tomto táboře tvoří členové výšeuvedených rodin.

Americké koncentrační tábory v Sýrii pod velením IS

Nejčastější obětí amerických vrahů v Sýrii jsou děti

Ruská armáda, zástupci Ministerstva zahraničí Ruska a Sýrie opakovaně uvedli, že situace v táboře se blíží humanitární katastrofě.

Dříve ruský velvyslanec v Jordánsku Gleb Desjatnikov uvedl, že je v Rukbanu asi 40 tisíc lidí, přičemž mnoho z nich by chtělo toto místo opustit. Teroristé IS jim to však nedovolí, proto jsou něco jako nacističtí dozorci v táborech smrti, které nyní neprovozují Němci, ale Američané ze Spojených států (SS), ale taky je to SS.

V listopadu roku 2018 ruské ministerstvo obrany odhadlo počet teroristů v daném táboře na šest tisíc lidí. Spojené státy však neustále odmítají informace o jejich přítomnosti. Přiznání generála SS LaCamery, že je to sice pravda, ale že to je jinde než v Rukban je jen matení a kalení vody. Spojené státy v Sýrii totiž páchají nejtěžší válečné zločiny – útoční války a také proti lidskosti, používají chemické zbraně.

Reklama: