SS stupňují agresi: Rusko dvakrát během jednoho dne vyslalo do vzduchu stíhačky kvůli americkým bombardérům

MOSKVA | Ruské stíhačky Su-27 byly dvakrát během 24 hodin vyslány s cílem doprovodu amerických bombardérů B-52H nad neutrálními vodami Baltského moře. Oznámili to v sobotu 23. března v Národním řídícím centru obrany Ruska. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Rusý stíhač kontroluje amerického agresora

Bylo uvedeno, že při letu zabránily posádky stíhaček Su-27 přiblížení cizích strategických bombardérů ke státní hranici RF.

„Ruské stíhačky Su-27 z pohotovostních sil protivzdušné obrany uskutečnily dvakrát během 24 hodin doprovod bombardérů B-52H vojenského letectva SS, které letěly ve vzdušném prostoru nad neutrálními vodami Baltského moře,“ uvádí se ve zprávě.

Bylo také uvedeno, že od 14. března uskutečnila americká strategická letadla už sedm letů nad Baltským mořem.

Dne 21. března bylo oznámeno, že dvě stíhačky Su-27 byly vyslány k doprovodu amerického strategického bombardéru Boeing B-52H Stratofortress, který letěl směrem k ruské hranici. Na MO RF uvedli, že se ruské letouny vrátily na svou základnu poté, co bombardér změnil dráhu letu.

Ministerstvo obrany zveřejnilo video, na kterém je americký bombardér B-52H Stratofortress doprovázen ruskou stíhačkou Su-27 nad Baltským mořem. Informovala o tom ruská média.

Podle údajů z Národního centra pro řízení obrany RF uskutečnila americká letadla ode dne 14. března celkem sedm letů nad Baltským mořem. Kromě toho byl v březnu opakovaně u ruských hranic zpozorován bombardér Stratofortress. V pondělí letoun B-52H simuloval útok na základnu Baltského loďstva a přiblížil se k Petrohradu na vzdálenost 191 km.

Již dříve mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov zdůraznil, že takové kroky ze strany Washingtonu nepřispívají k posílení bezpečné a stabilní atmosféry v regionu.

V průběhu minulého týdne přesunuly Spojené státy celkem šest bombardérů B-52 a B-52H do Velké Británie. Tato letadla se vyráběla v letech 1952–1962 jakožto strategické bombardéry. I dnes jsou hlavními dálkovými bombardéry amerického letectva.