Americká agrese dnes a denně. Opět prováděli špionáž poblíž Kaliningradské oblasti nad Baltským mořem

KALININGRAD | Americké letadlo radioelektronické rozvědky Boeing RC-135V Rivet Joint proletělo přes letovou informační zónu Kaliningradské oblasti, sdělil monitorovací zdroj Plane Radar. Letoun prováděl v oblasti špionáž. Jedná se o nepřerušenou řadu amerických provokací u pobřeží Ruské federace na tisíce mil vzdáleného americkému území.

Špionážní letoun RC-135

Podle údajů portálu průzkumné letadlo odstartovalo z britské letecké základny, vydalo se směrem k Baltu a potom provádělo nepřátelskou a agresivní špionáž ve vzdušném prostoru Kaliningradské oblasti. Let Rivet Joint se uskutečnil ve výšce kolem 3,5 tisíce metrů.

V poslední době se činnost zahraničních výzvědných letadel a dronů blízko ruských hranic a vojenských objektů stala intenzívnější. Zahraniční vojenské letecké stroje se pravidelně objevují nad Baltským mořem, v oblasti Krymu a Krasnodarského kraje a také kolem ruských základen v Sýrii.

Nedávno byla u ruských hranic pozorována nejen americká průzkumná letadla, ale i jaderné strategické bombardéry. Například Boeing B-52H několikrát napodoboval bombardování základny Baltské flotily a otáčel se zpátky ihned poté, co se ho rozhodly doprovodit ruské hlídkové prostředky PVO. Kromě toho Rusko několikrát vysílalo do vzduchu stíhačky SU-27 kvůli americkým B-52H.