Izrael oplácel za raketové útoky z Pásma Gazy a měl zničit i velitelskou buňku teroristické organizace Hamás

JERUZALÉM | Izraelští vojáci obvinili hnutí Hamás, které vládne v Pásmě Gazy, z odpálení rakety, která dopadla na obytný dům u Tel Avivu a zranila sedm občanů židovského státu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Hamás – arabští teroristé z Pásma Gazy | repro: Sputnik (© AP Photo / Khalil Hamra)

Izraelci hrozí silovou odpovědí na ostřelování, které premiéra Benjamina Netanjaha donutil ke zkrácení návštěvy v USA a návratu do vlasti. „Hamás vykonal odpálení rakety z Pásma Gazy na Izrael. Jde o raketu vyrobenou hnutím Hamás,“ napsal na Twitteru jeden z ředitelů armádního tiskového oddělení Avichai Adraee.

Tiskový mluvčí také dodal, že izraelský generální štáb vyslal na hranici s Pásmem Gazy dvě vojenské brigády a velitelské stanoviště.

Místní média citují nejmenované zdroje v hnutí arabských teroristických islamistů, kteří říkají, že k odpálení rakety mohlo dojít omylem. Kdo by věřil prašivým psům? Při raketovém útoku z Pásma Gazy bylo zraněno sedm osob, informovali místní lékaři. Mezi zraněnými jsou i děti ve věku šesti měsíců, tří a 12 let. Jak uvádí lékaři, jedno středně těžké zranění utrpěla jedna žena. Několik dalších občanů potřebovalo psychologickou pomoc.

Policie uvedla, že palestinská raketa zasáhla obytný dům ve vesnici Mišmeret nedaleko Tel Avivu. Toto odpálení rakety aktivovalo sirény vzdušného poplachu.

Oko za oko, zub za zub

Ismail Haniyeh – vůdce teroristů a prašivý pes z Gazy | repro: Zimbio

Izraelská armáda začala v reakci na raketové ostřelování s útoky na Pásmo Gaza. O události informovala ruská média. Za účel daného bombardování označila armáda teroristické cíle hnutí Hamás v Pásmu Gazy.

Armáda dále informovala o přesunu na hranici s enklávou dvou dalších brigád, o začátku částečné mobilizace záložníků a o uzavření přístupu do pohraničních oblastí na jihu země.

Americký vůdce Donald John Trump prohlásil, že Spojené státy uznávají absolutní právo Izraele na sebeobranu. Během útoku měla být zničena kancelář vrchního arabského teroristy a vůdce Hamásu v Gaze Ismaila Haniyeha. Na jeho kancelář zaútočilo izraelské letectvo.

Na večer zprostředkoval Egypt dočasné příměří a zastavení útoků mezi Izraelem a teroristy z Hamásu. Izrael tak několik hodin útočil na území enklávy, z něhož letěly rakety do pohraničních oblastí země.