Přetekl pohár? Zapálil mešitu a odkázal se na novozélandskou zabíjačku

SAN DIEGO | Žhář podezřelý ze založení požáru, který v neděli brzy ráno poškodil zdi mešity v kalifornském městě Escondido, severně od San Diega, zanechal odkaz v podobě nápisu na příjezdové cestě. Připomínal střelce ve dvou novozélandských mešitách. V pondělí o tom informovaly američtí vyšetřovatelé, na které se odvolala agentura DPA.

satanská kniha Korán v plamenech | foto: dailystormer.com

V Islámském centru v Escondido na Západní šesté avenue se nacházelo sedm kusů mu-slimáků, když došlo kolem 03:15 hodin (v 11:15 SEČ) k zapálení ohně. Jeden, který byla nahoře, plameny zpozorovala a skupina přítomných oheň uhasila, takže nestihl způsobit vážné škody, oznámil policejní poručík v Escondido Chris Lick.

Podle vyšetřování byl oheň způsoben úmyslně, kdy došlo i k použití urychlovače hoření. Podrobnosti požáru jsou předmětem vyšetřování.

Našli i odkaz na novozélandskou zabíjačku. Poručík Lick také oznámil, že vyšetřovatelé našli na přístupové cestě k mešitě nastříkán odkaz, poukazující na střelbu z 15. března v mešitě Al Noor av islámském centru ve čtvrti Linwood v novozélandském městě Christchurch.

Ranní modlitby v centru v Escondido byly zrušeny, protože tam stále pracoval vyšetřovací tým. Jeho součástí jsou i agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Incident pokládají za žhářství a zločin z nenávisti. Ale také se mohlo jednat i o falešný útok spáchaný samotnými mu-slimáky, aby byli zajímavější. Nebo přetekl pohár?