Štefan Harabin podává ústavní stížnost na průběh prezidentských voleb

KOŠICE | Neúspěšný kandidát na post prezidenta Slovenska Štefan Harabin podává ústavní stížnost na prezidentské volby. Jak tento krok bývalý předseda Nejvyššího soudu SR zdůvodnil?

Štefan Harabin | FB: ŠH

Slovenský právník a bývalý předseda Nejvyššího soudu SR na sociální síti napsal: „Vážení přátelé, ve vztahu k prezidentským volbám podávám ústavní stížnost, neboť neproběhly ústavním a zákonným způsobem. Zápas o budoucnost Slovenska pokračuje.“ Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zanedlouho poté, co byly zveřejněny výsledky prvního kola, vyzval Harabin voliče k tomu, aby se podělili o informace, pokud si během volebního procesu všimli něčeho podezřelého či pochybného. Rovněž upozornil na možný vysoký počet voličů a v tomto případě nevyloučil nekalé praktiky.

Do druhého kola prezidentských voleb na Slovensku postoupili dva kandidáti. Prvním z nich byla Zuzana Čaputová, která získala 40,57 % hlasů. Druhým byl pak Maroš Šefčovič s výsledkem 18,66 % hlasů. Volební účast dosáhla 48,74 %, což představuje 2 158 859 voličů. Štefan Harabin skončil na třetím místě se 14,34 % voličských hlasů.

Druhé kolo prezidentských voleb se na Slovensku uskuteční dne 30. března.

Reklama: