Sergej Viktorovič Lavrov varoval Američany před vměšováním se do záležitostí Venezuely

MOSKVA | Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov v pondělním v telefonickém rozhovoru s americkým ministrem zahraničí Mikem Richardem Pompeo zdůraznil, že snahy Washingtonu zosnovat převrat ve Venezuele a výhrůžky proti její legitimní vládě jsou v rozporu s Chartou OSN a představují zjevné zasahování do vnitřních záležitostí suverénního státu, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Sergej Viktorovič Lavrov

Tisková služba ruského Ministerstva zahraničních věcí informovala mezi telefonickým rozhovorem obou ministrů. Komuniké zveřejnila agentura TASS, která dodala, že telefonát byl iniciován ze strany Spojených států (SS).

Rusko je podporovatelem venezuelského prezidenta Nicolase Madura Morose, který odmítá výzvy ze Spojených států a amerických satelitů, aby odstoupil z funkce. Agentura AP v noci na pondělí informovala, že ve venezuelském hlavním městě Caracas přistály přes uplynulý víkend letadla vyslány Ruskem v rámci pokračující vojenské spolupráce mezi těmito dvěma spojenci. Tisková agentura to uvedla s odvoláním na nedělní vyjádření nejmenovaného venezuelského představitele.

Na návštěvu Venezuely podle něj přicestovali zástupci ruských ozbrojených sil, aby projednali záležitosti údržby výzbroje, výcviku a strategie.