Bruselská elita ztratila smysl pro realitu

BUDAPEŠŤ | Maďarský premiér Viktor Mihály Orbán prohlásil, že politici v Bruselu žijí v bublině a vytvořili systém, který zcela ztratil smysl pro realitu. Reagoval tak na rozhodnutí Evropské lidové strany (EPP) v Evropském parlamentu pozastavit členství Orbánovy strany Fidesz.

Viktor Mihály Orbán si toho moc z opilého čuňáka Junkera nenadělá

Prohlášení, jež učinil během nedělního vysílání v maďarském rozhlasu, přišlo několik dní poté, co straně Fidesz pozastavili členství v EPP. Důvodem má být kampaň proti předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi, kterého do čela Komise podpořila právě EPP.

Aby bylo členství obnoveno, vláda musí skončit se svou kampaní, která obviňuje Komisi ze vzniku migrační krize a z ohrožení maďarské suverenity.

„Bruselští politikové žijí v bublině. Vytvářejí bruselskou byrokratickou elitu, která ztratila smysl pro realitu,“ cituje Orbána server Politico.

Viktor Mihály Orbán vyzval posluchače, aby v květnových volbách do Evropského parlamentu hlasovali pro Fidesz a ukázali Bruselu, že co se děje v Maďarsku, je to, co si přeje maďarský lid.