Nečekané? Po šesti letech je Lukáš Nečesaný volný

PRAHA | Lukáš Nečesaný, který byl obžalovaný z pokusu o vraždu kadeřnice, je definitivně zproštěn obžaloby – po šesti letech a čtrnácti soudních rozhodnutích. Pražský vrchní soud ve středu zamítl odvolání státního zastupitelství a tím potvrdil osvobozující rozsudek. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Lukáš Nečesaný | repro: iROZHLAS.cz

Pražský vrchní soud loni na podzim zrušil zprošťující verdikt Krajského soudu v Hradci Králové a nařídil nové projednání. Zasáhl ale Ústavní soud a poslední rozsudek vrchního soudu zrušil.

„Za současné situace má odvolací soud poměrně omezené možnosti, jak o odvolání státního zastupitelství rozhodnout,“ oznámil předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička a dodal, že se musí řídit názorem Ústavního soudu. I když podle něj byly odvolací námitky státního zastupitelství oprávněné, musel odvolání zamítnout.

„Soud prvého stupně, jak lze předpokládat, svůj názor na hodnocení důkazů nezmění. Za dané procesní situace nelze vinu obžalovaného dokázat,“ uvedl na závěr Lněnička.

„Nadále trvám na své nevině,” uvedl Nečesaný před soudem. Po zprošťujícím verdiktu oznámil, že je rád, že všechno končí a může se věnovat rodině. O odškodném prý zatím nepřemýšlel.

Podle obžaloby Nečesaný před šesti lety zaútočil na kadeřnici v Hořicích na Jičínsku. Před koncem pracovní doby měl dvacetiletý student vejít do kadeřnictví, několikrát praštit ženu do hlavy polenem, vzít deset tisíc z tržby a odejít.

Nečesaný napadení popírá. Připustil sice, že v kadeřnictví v uvedenou dobu byl, ale žena ho prý odmítla ostříhat, a proto odešel. Zraněnou ženu našel její syn, zachránili ji přivolaní lékaři

Šest let, čtrnáct rozhodnutí: Hradecký krajský soud v lednu 2014 poslal obviněného na 16 let do vězení. Odvolací senát Vrchního soudu v Praze však trest zrušil a případ musel být znovu projednán. Soud v Hradci Králové potvrdil 16letý trest, který ale odvolací soud snížil o tři roky.

Nakonec se soudní kolečko několikrát zopakovalo a dnes padlo konečné rozhodnutí o nevinně Lukáše Nečesaného.

Reklama: