Dárek od Salviniho voličům – povolení střílet vetřelce: V Itálii bude legální zastřelit zloděje, který se vloupal do obydlí

ŘÍM | Italský Senát podpořil ve čtvrtek návrh nového zákona, který rozšiřuje právo na sebeobranu při vloupání. Právní úpravu oprávněné obraně, schválila horní komora parlamentu poměrem hlasů 201 ku 38, informovala agentura DPA.

Vetřelec

Jelikož to je návrh Mattea Salviniho tak o tom německá agentura DPA ignorovala v rámci šíření nenávisti a propagandy hanlivě, jako o něčem „sporném“ – obrana majetku je sporná? Aha. A nebo je to tím, že danou kriminalitu páchají vesměs přivandrovalci? Je to povolený odstřel vetřelců?

„Zločinci by měli od dneška vědět, že lupiči to už budou mít v Itálii těžší,“ řekl ministr vnitra Matteo Salvini po hlasování Senátu, držíc tričko s nápisem „Sebeobrana je vždy oprávněná“.

Danou kriminalitu páchají především přivandrovalí

Matteo Salvini | fb

Schválený zákon stanovuje, že použití zbraně je vždy oprávněné v případech, kdy držitele fyzicky ohrožuje osoba, která vnikla do jeho příbytku nebo podniku. Zpřísňuje zároveň tresty vězení za neoprávněné vniknutí, vloupání či loupež.

Zákon neopravňuje střílet na lupiče, kteří se dali na útěk nebo se nemohou hýbat. Rovněž nikoho nechrání před vyšetřováním a případným postavením před soud, pokud střelba způsobí zranění nebo smrt. U soudu se musí prokázat, že střelec byl v ohrožení, avšak samotná definice normy je taková, že stačí mít pocit ohrožení.

Reklama: