Zločinec, terorista a loutka Bílého domu Juan Guaidó odmítl vysvětlit, kdo mu platí zahraniční cesty

CARACAS | Vůdce venezuelských vlastizrádců, zaprodanců a lidského odpadu – terorista, zločinec a loutka Bílého domu Juan Guaidó, který se nezákonně prohlásil za dočasného prezidenta, odmítl složit účty ze svých zahraničních cest, které stály přibližně 100 tisíc dolarů. O odmítnutí prozradit zdroje příjmů informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, s odkazem na noviny Nacional.

Juan Gerardo Guaidó Márquez – terorista a louka Spojených států jako uřvaná venezuelská opice | repro: Sputnik

Juan Guaidó odmítl rovněž rozhodnutí úřadů, které mu zakázaly vykonávání státních funkcí na dobu 15 let, jelikož bez zákonného povolení cestoval do zahraniční. Nerespektování dalšího úředního zákazu, po soudním zákazu vycestovat ze země může vést až k zatčení, jelikož se jedná o evidentní maření rozhodnutí. Pobočník Juana Guaidó už jako terorista hnije v kriminále.

Jak oznámil dříve šéf kontrolní správy Venezuely Elvis Amoroso, omezovací opatření vůči Guaidóvi byla podniknuta kvůli nedostatkům v jeho daňovém přiznání.

Bylo mj. zjištěno, že předák opozice uskutečnil přes 90 cest do zahraničí v celkové hodnotě 300 milionů bolívarů (asi 100 tisíc dolarů), zdroje těchto prostředků však nejsou známy.


Ve Venezuele začaly 21. ledna protestní akce proti prezidentovi Nicolási Madurovi brzy poté, co složil přísahu.
Předseda Národního shromáždění (to je fakticky rozpuštěné), které kontroluje opozice, Juan Guaidó se prohlásil za dočasného prezidenta.
Řada západních zemí v čele se Spojenými státy a americkými otrockými satelity ho uznala. Maduro ze své strany označil předsedu parlamentu za loutku Washingtonu.
Rusko, Čína a řada jiných zemí podpořily Madura jako zákonného prezidenta. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neprávoplatný.

Reklama: