Jaké úkoly plní ruští vojáci ve Venezuele? Zadržovat americkou agresi a blokovat CISCO, aby tak zastavili kybernetický terorismus CIA

CARACAS | Portál Topcor zveřejnil jaké jsou úkoly ruských vojáků ve Venezuele, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Do Venezuely přiletěla dvě letadla se stovkou vojáků a vojenskou technikou.

Ruský kontingent | repro: rusonline.org

V první řadě je úkolem ruských vojenských specialistů znemožnit Spojeným státům destabilizovat situaci ve Venezuele. Rusové nepotřebují řešit ochranu Madura, ten je chráněn výborně.

Rusové pomáhají v první řadě chránit Venezuelu před hackerskými útoky Američanů a chrání venezuelské strategické centra před americkým odposlechům a sledováním. Úkolem Rusů je rovněž zabránit kybernetickým útokům banditů z Washingtonu na venezuelský energetický sektor.

Ve Venezuele má monopolní postavení v telekomunikačním prostoru americko-kanadská společnost CISCO, která je pod přímou kontrolou CIA. Díky této síti dokázali američtí specialisté monitorovat činnost Madura, venezuelského parlamentu, venezuelských ozbrojených sil a monitorovat aktivity ve venezuelském ekonomickém prostoru. To vysvětluje i hysterii kolem Huawei – zakrýt vlastní špínu obviněním Číny.Ruští odborníci začali americké aktivity blokovat.

Proti Američanům dokáže reálně v kyberprostoru zasahovat jen několik zemí. Izrael, Japonsko, Jižní Korea, Británie, Německo či Francie. Očekávat, že by tyto země Venezuele pomáhaly je nereálná. Takže pomoci mohou v otázce ochrany kybernetického prostoru ve Venezuele jen Rusové, Číňané a částečně Indie.

Rusko a Čína už začali pracovat a pracují úspěšně, důkazem této skutečnosti je rostoucí agresivita banditů z Washingtonu, která pramení z jejich nemohoucnosti, protože Spojené státy jsou již bezmocné a nemohou nic udělat. Pokud by mohli Američané něco udělat, už by něco udělali. Oficiálně však Moskva i Caracas tvrdí: „Rusové a Venezuelané jen konzultují některé problémy, které se ve Venezuele vyskytly,“ Ty však blíže nespecifikují.

Portál Topcor informuje blíže o tom, kvůli čemu do Venezuely ruští vojáci přišli. V první řadě portál informuje, že jde o 100 ruských specialistů a v čele ruského vojenského kontingentu stojí ruský generál plukovník Vasilij Petrovič Tonkoškurov.

Vasilij Petrovič Tonkoškurov | repro: Известия

Podle Topcoru situace nápadně připomíná syrský scénář, ve Venezuele však Rusové začali pomáhat Venezuele podstatně dříve než v případě Sýrii. Rusko evidentně nedovolí Američanům utopit Venezuelu v potoce krvi občanské války a cílevědomě zvyšuje bojovou úroveň venezuelské armády. Otázka však zní: K čemuž potřebuje Rusko vojenskou základnu v měkkém podbřišku Spojných států?

Nejde o Madura – jde o konec jednopolárního světa

Prvně. Rusko by podporovalo i jiné legitimní zvoleného venezuelského prezidenta, ne však Juana Guaidó, jehož dosadili do čela Spojené státy (SS), které v rozporu s mezinárodními zákony zasahují do vnitřních záležitostí cizího státu. Dnes mají Rusko a Čína dostatek možností, jak překazit americké plány a Rusko to ve Venezuele i dělá, stejně jako to udělalo i v Sýrii.

Sergej Viktorovič Lavrov a Nicolás Maduro Moros – v pozadí Delcy Eloína Rodríguez Gómez | repro: Еспресо.tv

Zadruhé – Rusko je velmoc. Období jednopolárneho světa skončilo a Rusko se vrátilo na mezinárodní scénu. To že se to Američanům nelíbí je jejich problém. Rusko a Čína už jednoduše nepřipustí prosazování amerických plánů v rozporu s mezinárodním právem, čím dříve se s tím Američané smíří, tím lépe pro ně.

Jak se bude vyvíjet osud ruské vojenské základny v Karibské oblasti dnes ještě těžko určit. Jednoznačně však ruská základna v blízkosti amerických hranic Američanům vadí, stejně jako Venezuela, Kuba či Nikaragua, které se odmítají sklonit před americkým diktátem. Ruská základna bude ale s určitostí vyvolávat nervozitu i v okolních latinskoamerických státech, jejichž elity jsou na výplatní listině Američanů.

Zatřetí – Rusko investovalo podobně jako Čína do venezuelského ropného a energetického průmyslu nemalé investice. Proč by měli o tyto investice přijít jen proto, že Guaidó předá ropný a energetický průmysl Venezuely Američanům na stříbrné tácu, aby si tak Američané mohli řešit své značné ekonomické problémy?

Pokud se Američané nedostanou brzy k venezuelské ropě, jejich ekonomické problémy budou stupňovat a to třeba vnímat pozitivně. A aby Američanů nenapadla nějaká hloupost, aktivizují se venezuelské S-300, jejichž bojovou úroveň zvýšily v posledních dnech i ruští specialisté.

Pokud by měli Venezuelané americké Patrioty, své vzdušné prostranství by před americkými stroji nemohli chránit. Američané by svou techniku prostě na dálku vypnuli. Tuto skutečnost si uvědomují i ​​Turci, kteří od Rusů kupují S-400.

Bandité z Washingtonu zuří a jsou v rámci svého ekonomického terorismu stále agresivnější

Vedení SS je rozhořčené a požaduje opětovné zvyšování sankcí vůči Rusku a rovněž se pozastavuje nad tím jak si Venezuelané vůbec mohli dovolit odmítnout americkou pomoc ve výši 300 milionů USD „venezuelské národu“.

DJT – Kadí atomové hřiby

V první řadě je třeba uvést, že uvedených 300 milionů USD je určených na destabilizaci poměrů ve Venezuele a jde o hrubé zasahování do vnitřních záležitostí venezuelského státu.

Americké zločince a teroristy z Washingtonu však porušování mezinárodního práva z jejich strany nezajímá, co je však zajímá jsou ruské zbraně ve Venezuele, které zabraňují humanitárnímu bombardování Venezuely.

Rusko vyvinulo nové zbraně, proti nimž nemají Američané adekvátní odpověď, takže riskovat konflikt s Ruskem kvůli tomu, že by americké rakety zlikvidovali baterie syrské PVO na níž se nacházeli ruští specialisté, se Američanům moc nechce. Takže ruští vojáci ve Venezuele rozmístění na strategických místech jsou důležitým zadržovací faktorem americké agrese, podobně jako v Sýrii.

Ruské zadržování amerických teroristů

Podle posledních informací jsou venezuelské S-300 v plné bojové pohotovosti, stejně jako venezuelské raketové vojska a speciální jednotky a námořnictvo.

S-300

Venezuela je připravena i na eventualitu, že nakonec teroristé z Bílého domu ve Washingtonu zlomí kolumbijské a brazilské politiky a přinutí je zaútočit na Venezuelu. Ovšem bez americké letecké podpory ani Kolumbijci a ani Brazilci nebudou mít velké šance na úspěch.

Při funkční venezuelské protivzdušné obraně založené na kompletech S-300, kterou navíc budou obsluhovat ruští specialisté, s největší pravděpodobností nebudou chtít Američané létat, protože to by znamenalo velké ztráty v řadách amerického letectva.

Ruský kontingent ve Venezuele se může rozšiřovat. Už dnes Nicolás Maduro Moros úzce spolupracuje s Rusy, Američané se zoufale snaží získat venezuelské důstojníky na svou stranu, jejich aktivity však nejsou korunovány úspěchem.

V případě nedůvěry ze strany Madura vůči některým venezuelským vyšším důstojníkem mohou ruští důstojníci tyto venezuelské nahradit a udržet tak bojeschopnost venezuelské armády na vysoké úrovni.

Ruská vojska s tím mají zkušenosti, v Sýrii v počátečním období ruští důstojníci a specialisté veleli i syrským vojenským jednotkám, které úspěšně ničily protiasadovské teroristické bandy.

Svou přítomností ve Venezuele Moskva vyslala směrem k Washingtonu jasný signál, že nepřipustí destabilizaci Venezuely a bude Venezuele proti americké agresivitě pomáhat.