Sergej Viktorovič Lavrov ostře odpověděl na Trumpovo uznání izraelské suverenity na Golanech

MOSKVA | Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov ostře okomentoval uznání amerického vůdce Donalda Johna Trumpa suverenity Izraele na území Golanských výšin. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Mevlüt Çavuşoğlu a Sergej Viktorovič Lavrov | repro: Sputnik (© REUTERS / Sergej Karpukhin)

Sergej Viktorovič Lavrov se vyjádřil k nedávnému uznání Spojených států (SS) izraelské suverenity na Golanech v průběhu tiskové konference s tureckým ministrem zahraničních věcí Mevlütem Çavuşoğlu.

„Cítím, že je to záměrná ukázka neomezené svobody konání. Spolu s hrozbami, ultimáty a sankcemi – jsou to všechny nástroje, které používají Spojené státy v zahraniční politice. To je škoda, že to pozorujeme,“ prohlásil šéf ruské diplomacie.

Lavrov,Sergej Viktorovič poznamenal, že tento vztah SS k mezinárodnímu právu je možné vidět všude. Jako příklady uvedl odstoupení Washingtonu z jaderné dohody s Íránem a situaci ve Venezuele.


Vůdce SS Trump v pondělí v průběhu schůzky s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu podepsal deklaraci o uznání suverenity Izraele na Golanských výšinách.
V minulém roce vůdce Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele a prohlásil, že americké velvyslanectví bude přemístěno z Tel Avivu.

Reklama: