Bulharský ministr obrany: Konfrontace k ničemu nevede. Mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem musí být spolupráce

SOFIE | Severoatlantická aliance (SA) a Evropská unie (EU) musí najít způsoby spolupráce s Ruskou federací (RF), konfrontace nepřinese příznivé výsledky. V pátek to řekl bulharský ministr obrany Krasimir Dončev Karakačanov, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Krasimir Dončev Karakačanov

„Mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem musí být spolupráce. Ale události v roce 2014, situace na Ukrajině a na Krymu – nechci specifikovat, kdo má pravdu a kdo je na vině, nebo dělat komplexní politickou analýzu – zamezili této spolupráci. Momentálně jsem si však jist, že tyto otázky musí být řešeny za jednacím stolem, na základě spolupráce, protože prostřednictvím konfrontace nelze dosáhnout pozitivní výsledky,“ řekl Karakačanov, Krasimir Dončev v rozhovoru pro agenturu TASS.

„Podle mého názoru není možné vyřešit stávající problémy prostřednictvím závodů ve zbrojení, demonstrace síly a konfrontace. Takovým způsobem by nikdo nevyhrál. Jsem si jistý, že je třeba najít důležité body a způsoby, jak vyřešit tyto otázky mírovou cestou, protože z konfrontace profitují třetí strany, a to radikální islám,“ vysvětlil bulharský ministr obrany.

Dále zdůraznil, že jednání jsou nejlepším způsobem řešení současných problémů. „Říkám to jako zástupce Bulharska – státu, který nemá agresivní úmysly a neprovádí agresivní politiku,“ uzavřel Krasimir Dončev Karakačanov.

Reklama: