Rusko nabídlo Číně Su-57E

KUALA LUMPUR | V současné době jsou dokumenty pro exportní verzi ruského stíhacího letounu Su-57E páté generace téměř připraveny. Informuje o tom portál janes.com s odkazem na prohlášení Viktora Kladova, ředitele pro mezinárodní spolupráci a regionální politiku státní korporace Rostech.

Suchoj Su-57 | foto: © Sputnik / Vladimir Fedorenko

„Věříme, že Blízký východ je pro tento letoun atraktivním trhem,“ uvedl Kladov na výstavě LIMA 2019, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Rovněž sdělil, že Su-57E může být oficiálně představen v listopadu 2019 na leteckém salonu v Dubaji. Indie a Čína by se mohly stát potenciálními kupci stíhacího letounu.

„Čína nedávno získala sérii 24 letounů Su-35 a v příštích dvou letech se rozhodne koupit další Su-35, které jsou vyrobeny společně s Čínou, nebo stíhací letoun páté generace. To by mohla být další příležitost pro Su-57E, “ podotkl Kladov.

Manažer poznamenal, že Rostech a Sjednocená letecká korporace již předaly ruské vládě potřebné dokumenty pro získání vývozního povolení pro Su-57E a prezident Vladimir Putin přijme konečné rozhodnutí o této záležitosti v příštích několika týdnech.

15. mezinárodní výstava letecko-kosmického a námořního inženýrství LIMA 2019 probíhá v době 26. – 30. března v Langkawi (Malajsie).

Reklama: